Drager Toz Maskesi

Drager Toz Maskesi

 

Drager toz maskesi İş güvenliği için kullanılan bir iş güvenliği donanımı olan Drager toz maskesi tozlu ortamda çalışan bireylerin sağlıklı bir şekilde solunumlarını devam ettirebilmeleri için tasarlanmış ve üretilmiştir click for more. Toz maskeleri genellikle 3 farklı seviyeden oluşur. Bu seviyeler P1, P2 ve P3 şeklinde 3'e ayrılıyor. Çalışma ortamında bulunan tozun yoğunluğuna göre 3 farklı seviyeye sahip olan toz maskelerinden uygun olanı tercih edilmelidir. Drager toz maskesinin özellikleri şu şekilde:

  • Toz partiküllere karşı yüksek seviyede bir koruma gerçekleştirir.
  • Katı ve sıvı parçacıklara karşı da gerekli korumayı sağlar.
  • Maksimum filtreleme özelliği sayesinde daha rahat bir solunum sağlar.
  • Her maske ayrı bir ambalaja sahiptir. Bu sayede kullanılmadığı zaman temiz ve hijyenik bir şekilde saklanabilir.
  • Drager toz maskesinin üretiminde kullanılan maddeler solunumu en az seviyede etkileyerek daha konforlu bir çalışma sağlar.
  • Drager toz maskesi ile yüksek seviyede tozlu ortamlarda çalışmaya odaklanmak oldukça kolaydır.

Drager toz maskesi, üzerinde bulunan lastik yapı sayesinde pratik bir şekilde kullanılabilir. Düzgün bir şekilde takıldıktan sonra ağız ve burun kısmına herhangi bir şekilde toz girişi mümkün değildir. Üstelik oldukça konforlu bir kullanıma sahip olduğunu söyleyebiliriz. Üretiminde kullanılan kaliteli malzeme sayesinde birey tarafından rahat bir şekilde kullanılabilmektedir. İş güvenliği ve işçi sağlığı açısından büyük önem arz eden toz maskeleri, teknoloji ilerledikçe üst düzey bir şekilde üretilebiliyor.Kendi alanının en iyi ürünleri arasında yer alıyor.

Drager toz maskesi uzun süreli bir kullanım sağlar. Sahip olduğu statik elektrik sayesinde tozu havadan ayrıştırır. Her toz maskesinin olduğu gibi de belirli bir kullanım ömrüne sahiptir. Oldukça dayanıklı ve kaliteli bir ürün olan Drager toz maskesi farklı farklı çeşitlere ve özelliklere sahiptir. Sahip olduğu bu çeşitlilik sayesinde ihtiyaca göre bir kullanım sağlar. Bu çeşitlilik çalışma ortamı, kullanılan malzeme ve kalitesine göre değişebilmektedir. EN standardı olan EN 149:2001 + A1:2009 standardı çerçevesinde üretilmektedir.

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yaz

Güvenlik Sorusu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.