Kesilmez İş Eldiveni

Kesilmez İş Eldiveni

Son yıllarda ülkemizde de ön plana çıkmaya başlayan konu başlıkları arasında olan iş güvenliği ve işçi sağlığı, birçok sektörde daha fazla önem kazanmış durumda. Bu sayede iş esnasında gerçekleşen yaralanmaların, sakatlıkların ve hatta ölümlerin önüne geçilmeye çalışılıyor. İş güvenliği ve işçi sağlığı öncelikle iş ortamında kullanılan aletler ve objeler aracılığıyla gerçekleşiyor. İşçiler tarafından kullanılan eldivenler, işçi sağlığı açısından son derece önemli. Hafif ve ağır sanayide çalışan işçiler tarafından aralıksız bir şekilde kullanılan eldivenler, hem daha verimli bir iş performansının gerçekleştirilmesi hem de işçi sağlığının korunması açısından oldukça önemli.

Kesilmez iş eldiveni, hem işçiler hem de işverenler açısından son yıllarda en sık kullanılan iş güvenliği ürünlerinin başında geliyor. Kesilmez iş eldiveni ile iş esnasında daha güvenli bir çalışma ortamı yaratmak mümkün. Kesilmez iş eldiveninin genel özellikleri şu şekilde:

  • Yaralanmalara karşı önleyici bir rol üstlenir.
  • İş alerjilerine karşı üretilmiştir.
  • Montaj işlerinde optimum koruma ve taşıma konforu sağlar.
  • Üretiminde alerjiye neden olabilecek maddeler kullanılmaz.
  • Neme karşı koruyucu bir özelliği vardır. Bu sayede yoğun terlemelere neden olmaz.

Birçok iş sektörü içerisinde kullanılan kesilmez iş eldiveni, üretildiği maddeye göre fiyat olarak çeşitlilik gösterebilir. Kullanıldığı sektöre göre birden fazla amaç için üretilen kesilmez iş eldivenleri bireye esneklik kazandırır. Herhangi bir nesneyi kavrama konusunda yüksek kabiliyet kazandırır. Üretiminde alerjiye neden olabilecek maddelerden kaçınılır. Kesilmez iş eldiveni otomotiv sektöründe de sık bir şekilde kullanılır. Özellikle dış kaporta işlemlerinde kullanıldığını sıklıkla görebileceğimiz bu eldiven, işçileri sac ve benzeri cisimlere karşı koruyucu bir rol oynar. Ayrıca maket bıçağı kullanımında da oluşabilecek risklere karşı önleyicidir.

Kesilmez iş eldiveni kalın bir yapıya sahip olmasa da oldukça dayanıklı bir üründür. Hava koşullarına karşı belirli bir düzeyde  direnç gösterebilir. İş güvenliği ve işçi sağlığına dikkat çeken uzmanlar iş eldivenlerinin kullanılacakları çalışma ortamına ve hava koşullarına göre tercih edilmesini öneriyor. Kesilmez iş eldiveni uygun çalışma ortamında kullanıldığı takdirde dayanıklılık gösterir.

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yaz

Güvenlik Sorusu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.