Uvex Baret

Uvex Baret

Çalışma ortamlarında güvenliğin sağlanması amacıyla kişisel koruyucu ekipmanların kullanılması son derece önemlidir. Herhangi bir iş kazasının önlenmesi ve kaza anında oluşabilecek hasarın en az şekilde atlatılabilmesi için kişisel emniyet ekipmanları kullanılmalıdır. Çalışma güvenliği açısından son derece önemli olan ekipmanların başında başı koruma amacıyla kullanılan baretler gelir. Uvex baret başı istenmeyen bölgelere vurma riskine karşı, yukarıdan düşen ağır objelere karşı ve düşme gibi risklere karşı korumaktadır. Baretler her ne kadar başa düşebilecek ağır cisimlere karşı koruyucu olarak düşünülse de kötü hava şartları, elektrik çarpmaları, UV ışınları ve makinelerle çalışan işçilerin saçlarını makineye kaptırma riski gibi sorunlara karşı da koruyucudur.

Uvex baret abs plastik ya da polietilenden üretilmektedir. Baretlerin dış kabuk kısımları dayanıklı ve sağlam malzemelerden yapılmaktadır. Çeşitli kumaşların kullanılabildiği baretlerde ter bantları sabit şekilde ya da değiştirebilecek şekilde dizayn edilmektedir. İş güvenliği açısından hayati önem taşıyan baret tehlikeli ve güvenlik gerektiren sektörlerde mutlaka kullanılmalıdır. Baret kullanılması gereken sektörlerden bazıları şunlardır;

  • Madenler
  • İnşaatlar
  • Şantiyeler
  • Tersaneler
  • Demir-çelik sanayi
  • Endüstri sektörü

Uvex baret ısıya, neme, tere, aside, elektriğe ve yağ gibi maddelere karşı dayanıklı ve kaliteli malzemelerden imal edilmektedir important site. Baretlerde bulunan baş çevre bandı istenilen şekilde ayarlanabilmektedir. Ter bandı sökülüp takılabilme özelliğine sahiptir. Hava alma performansı yüksek şekilde tasarlanan Uvex baretin çene kayışı da ayarlanabilir özelliğe sahiptir. Her detayın düşünüldüğü Uvex baretler eğik çalışıldığında da kafadan düşmemektedir.

İş sağlığı ve çalışanların güvenliği açısından en önemli ekipmanlardan birisi olan baretler teknik özellikleri açısından farklı şekillerde üretilebilmektedir. Firmamız sektöre özgü özellikleri göz önünde bulundurarak ve çalışanların iş yerindeki konumuna göre farklı çeşit ve renklerde üretilebilmektedir. Firmanız ve çalışanlarınızın can güvenliği için kişisel koruyucu donanımlar ile ilgili ihtiyaçlarınızda firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Özellikle Uvex baret ihtiyaçlarınızda hizmet sunduğunuz sahaya özgü baretler üretilmektedir. İnsan sağlığına göstermiş olduğumuz özeni ürünlerimizin kalitesi ve dayanıklılığı ile ortaya koymaktayız. Siz de çalışanlarınızın can güvenliği için doğru seçimler istiyorsanız Uvex baret doğru karar olacaktır.

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yaz

Güvenlik Sorusu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.